Meble poddane renowacji są odnowione i odświeżone. Wyglądają jak nowe, ale zachowują swój specyficzny charakter i duszę, której nie da się podrobić. Meble z lat 50, 60 i 70-tych to klasyki designu, które albo się kocha, albo się ich nienawidzi. Wielu Polaków ma uraz do stylistyki z okresu PRL i nie chcą otaczać się przedmiotami z tamtego czasu, dlatego chętnie pozbywają się mebli z tamtych lat. Dla nich są zwykłymi śmieciami, które tylko zabierają miejsce w piwnicy czy na strychu. Dzięki temu prawdziwi miłośnicy stylu vintage mogą przebierać w ofertach odnowionych mebli.

Krzesła, fotele, stoliki czy komody z tamtych lat są często warte całkiem sporo pieniędzy, ponieważ są to meble zaprojektowane przez wybitnych projektantów, zrobione z doskonałych jakościowo materiałów, wykonane z prawdziwą troską o każdy najmniejszy szczegół. Kupując stare meble po renowacji, nie kupujemy masowo wyprodukowanego przedmiotu, ale rzecz unikatową z historią i duszą.

Co wnoszą do domu meble z PRL?

Meble z lat 50, 60 czy 70-tych nadają niepowtarzalny urok wnętrzu, w którym stoją. Wyposażenie całego salonu czy jadalni w odnowione meble mogłoby być dużym wydatkiem, ale wystarczy wstawić do pomieszczenia jeden czy dwa takie meble, aby zyskało oryginalny wygląd. Nawet jeden dobrze odnowiony fotel z tamtego okresu może sprawić, że aranżacja całego wnętrza zyska blasku. Takie meble świetnie uzupełniają nowoczesny styl wnętrz, idealnie pasują do minimalistycznych, współczesnych form i wzorów. Są doskonale wykonane, a ich wzornictwo to klasyka gatunku. Projektanci mebli z tamtych lat są cały czas bardzo modni, a ich projekty okazują się ponadczasowe. Świadczy o tym, chociażby fakt, że popularne sklepy meblarskie z całego świata produkują meble inspirowane ich pomysłami.

Interesujący kontrapunkt we współczesnej aranżacji czy motyw przewodni?

Meble z PRL można wykorzystać na dwa sposoby: mogą stanowić oryginalny akcent, który urozmaica nowoczesną aranżację, albo mogą być motywem przewodnim w całym mieszkaniu. Niezależnie od tego, jak zdecydujemy się je wykorzystać, mogą stać się dla nas prawdziwym wehikułem czasu, który przeniesie nas do czasów naszego dzieciństwa.