Meble z PRL wracają do łask, ponieważ nadają wnętrzom niepowtarzalny urok. Uzupełniają nowoczesny styl pomieszczeń, idealnie dopasowując się do minimalistycznych i współczesnych przestrzeni. Muszą być jednak poddane renowacji, by mogły stanąć w salonie, pokoju, jadalni czy przedpokoju.

Dlaczego warto zainwestować w meble z PRL?

Meble z PRL są solidnie wykonane i doskonale nadają się do współczesnych wnętrz. Ładne, ponadczasowe, nadające odpowiedni klimat, doskonale sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Przede wszystkim mają niespotykane obecnie kształty, co je wyróżnia na tle obecnych produktów. Już kilka lat temu nastała moda na stare, dobre meble z lat 50. 60. i 70. Firma Meblostan oferuje m.in. wygodne fotele, krzesła, ławy, stoliki, które nie tylko odmienią nasze mieszkania, bura i domy, ale otrzymamy prawie niezniszczalne wyposażenie. Wzornictwo sprzed pół wieku, właśnie powraca do sklepów i katalogów meblarskich. Jak się okazuje, wyposażenie sporo kosztuje, więc mając możliwość pozyskania od rodziny czy znajomych mebli zalegających w garażach i na strychach, warto przywrócić im dawny blask, bo są na topie.

Jak urządzić wnętrza meblami z PRL?

Mając nowocześnie urządzone wnętrza, trudno jest wymieniać meble na stare z PRL. Jednak warto wprowadzić kilka unikatowych przedmiotów, z długą historią. Można tanio i ciekawie zmienić styl pomieszczeń. Co ważne, fotele z tamtych lat są bardzo wygodne, więc dokupując do nich ławę, urządzimy kącik i stworzymy miejsce do odpoczynku. Warto je poddać renowacji, by odnowić i odświeżyć, by uzyskać nowe wyposażenie, którego nikt nie jest w stanie podrobić, ponieważ dawno przestało być produkowane. Jeśli ktoś myśli jeszcze, że są to niepotrzebne graty i śmieci zalegające piwnice, strychy czy budynki gospodarcze, powinien jak najszybciej zmienić zdanie, ponieważ stają się coraz droższe, bo niezwykle pożądane na rynku. Stoły, krzesła i komody z tamtych lat kosztują niemało, ponieważ robione były z doskonałych materiałów.