Historia lubi się powtarzać i to także w aranżacji wnętrz. Trendy w wystroju nie tylko zaskakują, ale także powracają do mody – nawet po kilkudziesięciu latach. Dokładnie tak samo jest z meblami z czasów PRL. Z pozoru zapomniane sprzęty mogą okazać się wartościowe, praktyczne i idealnie wpisujące się w aktualne trendy. W tym artykule przedstawimy, do jakich typów wnętrz pasują meble z lat 60.

Jakie rodzaje mebli były najpopularniejsze w czasie PRL?

Czym charakteryzują się sprzęty z tamtego okresu? Przede wszystkim prostym, funkcjonalnym designem, ponieważ meble z lat 60. miały być praktyczne i użytkowe. Po drugie – trwałymi materiałami. Do ich wykonania najczęściej wykorzystywano drewno oraz tkaniny wysokiej jakości. Jakie typy mebli były najbardziej popularne w latach 60.? Przede wszystkim pojemne komody, które pozwalały pomieścić wiele zbędnych przedmiotów. Z kolei modele przeszklone umożliwiały wyeksponowanie porcelany, szkła czy po prostu rodzinnych pamiątek. Warto także wspomnieć o obszernych, najczęściej wykonanych z drewna meblościankach, w których można było schować ogromną ilość ubrań. Pozostałe, charakterystyczne dla tego okresu meble to: funkcjonalne fotele, stoliki czy krzesła (w tym także te wykonane z rattanu), a także oryginalne i pojemne kredensy.

Ze względu na prostotę formy, a zarazem unikalność, meble z PRL będą pasowały do różnego rodzaju wnętrz – zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Świetnie urozmaicą wnętrza urządzone w praktycznym, skandynawskim stylu, a także w romantycznym stylu prowansalskim. Meble z PRL można także wykorzystać w aranżacjach rustykalnych, w których dominującym materiałem jest drewno. Co więcej – tego typu sprzęty warto odnowić, by nadać im bardziej nowoczesnego charakteru, dzięki czemu dopasujemy je niemalże do każdego wystroju domu czy mieszkania. Dlatego w ofercie naszego sklepu znajdują się zróżnicowane meble z PRL, które będą świetnie prezentowały się w każdej aranżacji – zarówno klasycznej, jak i modernistycznej.