Meble z okresu PRL powracają do mody i cieszą się coraz większą renomą. Co przede wszystkim wpływa na ich popularność? Na pewno to, że są oryginale i bez wątpienia przykuwają wzrok. Co więcej – wiele osób ma do nich sentyment, ponieważ były nieodłącznym elementem wystroju w domach naszych dziadków. Co zrobić, jeśli marzą nam się wnętrza wypełnione meblami z PRL? W tym artykule odpowiemy na pytanie, gdzie najlepiej odnowić bądź zakupić tego rodzaju sprzęty, a także ile kosztują.

Zanim zdecydujemy się na zakup mebli – sprawdźmy, czy w naszej piwnicy bądź na strychu nie kryją się perełki w stylu retro. Możemy także zapytać o nie osoby z naszej rodziny, ponieważ jest duże prawdopodobieństwo, że ktoś posiada takie sprzęty i już ich nie używa. Tego typu meble często wystarczy  gruntownie odnowić, dzięki temu posłużą nam jeszcze przez wiele lat. Dlatego też w naszej ofercie posiadamy usługę renowacji sprzętów z lat 50,60 i 70, a tak odrestaurowane meble będą wyglądały jak nowe. Drugą opcją jest zakup mebli z PRL np. przez internet. W naszym asortymencie posiadamy zróżnicowane sprzęty dopasowane do różnego rodzaju wnętrz i upodobań. Znajdziecie u nas między innymi: krzesła, komody, stoliki czy fotele. Co więcej – zostały stworzone przez projektantów z okresu PRL i są w 100% „made in Poland”.  Meble są dokładnie odnowione z wykorzystaniem materiałów najwyższej klasy, a równocześnie z zachowaniem ich oryginalnego stylu. Dzięki temu doskonale oddają niepowtarzalny klimat tamtych lat.

Ile trzeba zapłacić za meble z okresu PRL?

Ceny są zróżnicowane i zależą od rodzaju sprzętu, który chcemy zakupić. Z reguły wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Warto pamiętać, że inwestując w tego typu meble, zyskujemy sprzęty, z których będziemy korzystać jeszcze przez długi czas, a ich wartość wzrasta z roku na rok. Jednak przede wszystkim wzbogacą wnętrza naszego domu swoim nieszablonowym designem i stworzą w nim wyjątkową atmosferę.