Styl PRL-owski we wnętrzach od wielu lat cieszy się rosnącą popularnością. Nie sposób się temu dziwić: gwarantuje sentymentalną podróż do przeszłości, a dzięki niemu dane pomieszczenie wygląda po prostu świetnie. Obecnie wiele osób decyduje się na urządzenie mieszkania w stylu lat 60.-70., co niekoniecznie wynika z ich zainteresowania historią – wnętrzarski styl PRL-owski jest ciekawy, nieoczywisty, a jednocześnie zachwycający w swojej prostocie.

Jeżeli ma być obecny w mieszkaniu, to „budowanie” go w poszczególnych wnętrzach musi bazować na precyzyjnym dobrze mebli, które się w nich znajdą. Nie wystarczy pokryć ścian pastelową bądź wzorzystą tapetą, powiesić na nich typowe dla okresu PRL-u plakaty, a łazienkę wyłożyć kaflami lastryko. Absolutnie kluczowe we wnętrzach urządzonych w stylu lat 60. -70., są meble i dodatki – to właśnie dzięki nim mieszkanie zyskuje duszę i nadawany jest mu niepowtarzalny charakter.

Jakich mebli nie może zabraknąć w mieszkaniu urządzonym w stylu lat 60.-70.?

Należy jednak pamiętać o tym, że Polska Rzeczpospolita Ludowa (PRL) istniała w latach 1952–1989, co oznacza, że typowe dla niej są nie tylko meble z lat 60. czy 70., ale na przykład z lat 50. Urządzając swoje mieszkanie, warto mieć to na uwadze – po to, by łatwiej było poszukiwać dokładnie takich mebli, które idealnie wpiszą się w dany gust, a jednocześnie będą pasowały do wybranego okresu w historii.

Typowe dla stylu PRL jest przede wszystkim krzesło patyczak, stolik jamnik, komoda jamnik oraz fotel Chierowskiego. Warto jednak poznać cały asortyment sklepu z meblami PRL, takiego jak nasz sklep Meblostan – dzięki temu łatwiej będzie podejmować decyzje związane z realizowaną aranżacją, a urządzanie mieszkania stanie się samą przyjemnością.