Dawna moda wraca, co można zauważyć po meblach z PRL. Większość Polaków pozbyła się starych krzeseł z tamtych lat, co okazuj się błędem, bo są niesamowicie popularne, a tym samym i dość drogie.

Dlaczego krzesła z PRL-u są tak popularne?

Meble w czasach PRL-u były na wagę złota, pomimo wątpliwej atrakcyjności. Krzesła tapicerowane były wygodne, ale dość przeciętne. W tamtych czasach cieszyły się popularnością, ponieważ nie sprowadzano zbyt wiele z zagranicy. Kiedy więc nastała nowa era, Polacy zaczęli się usuwać przebrzmiałe meble, zastępując je nowymi i wyjątkowymi. Warto podkreślić, że krzesła tapicerowane pomimo swojego przeciętnego wyglądu, były bardzo wygodne.  Dziś ,można zaobserwować rosnący popyt na tego rodzaju wyposażenie. Wracają do łask i zdobią wnętrza mieszkań, salonów, restauracji i biur. Jeśli przechowujemy krzesła na strychach czy garażach, po oddaniu do renowacji, sprzedamy za dość okazałą cenę. Sklep internetowy Meblostan oferuje meble z PRL-u z lat 50-, 60- i 70. Można znaleźć ponadczasowe produkty, z drugiej połowy XX w.

Jak wymienić tapicerkę w krzesłach z PRL-u?

Naprawa krzeseł z PRL-u pozwala dać im nowe życie. Co więcej, są solidne, ponieważ produkowane były z dobrej jakości materiałów. Polacy korzystali z nich przez wiele lat, bo były bardzo trwałe. Fotele, krzesła, stołki, poddawane są starannej, profesjonalnej renowacji. W efekcie uzyskują drugie życie, dzięki temu, że wymieniana jest tkanina na wysokogatunkową. Do zmiany tapicerki są potrzebne narzędzia, takie jak: zszywki tapicerskie, taker, śrubokręt, młotek, kombinerki, nożyczki, maszyna do szycia oraz pianka i tkanina tapicerska, oraz płócienny materiał. Zaczynamy od odkręcenia elementów, które podlegają renowacji. Należy zdjąć materiał z oparcia i na wzór starej powłoki, wykroić nową. Ten sposób jest najprostszy. Bardzo ważne jest nałożenie nowej pianki. Wymaga to cierpliwości i dokładności. Następnie układana jest tkanina i mocowana do krzesła.