Fotele z PRL

Fotele z PRL

W czasach PRL mieszkania w zbiorowym budownictwie stanowiły esencję nowoczesności i postępu. Budowane z wielkiej płyty, zapewniały znacznie wyższy komfort niż przedwojenne domy. Ograniczony metraż nie pozwalał jednak na umieszczanie w nich rozłożystych mebli. O wygodę w małych pokojach zadbali ówcześni projektanci. To oni stworzyli fotele z PRL – wygodne, eleganckie, o smukłych i lekkich liniach oraz niezbyt dużych rozmiarach – idealnie wpasowujące się w niewielkie wnętrza. Obecnie, w czasach dominacji masywnych i ciężkich optycznie mebli tapicerowanych, lekkie foteliki na smukłych drewnianych nogach stanowią poważną konkurencję dla kilkumetrowych narożników. Łączą bowiem wygodę z funkcjonalnością, która pozwala m.in. na bezproblemowe przeniesienie mebla w inne miejsce.

Wszystkie fotele z PRL prezentowane w naszym katalogu cechują prosta, lekka forma, doskonałe proporcje oraz komfort użytkowania. Również dzięki niebanalnym tkaninom doskonałej jakości świetnie komponują się z nowoczesnymi wnętrzami i pasują do wielu typów aranżacji.

Designerskie fotele z lat 50., 60. i 70. stanowią gotową receptę na stylowe wnętrze z duszą. Doskonale się prezentują i świetnie się w nich odpoczywa. Nie ma nic przyjemniejszego po całym dniu pracy niż rozsiąść się z książką i filiżanką herbaty w kultowym modelu 366 z lat 60. autorstwa Józefa Chierowskiego czy też w niezwykle wygodnej o szykownej „Muszelce”.

Fotele z lat 60. i 70. – ikony designu

Fotele z PRL dostępne w sklepie Meblostan to coś znacznie więcej niż zwykłe meble – to ikony designu. Na szczególną uwagę zasługują ekskluzywne modele GFM-64 z podnóżkiem, wyprodukowane przez Gościńską Fabrykę Mebli. Od momentu powstania aż do dziś są one wyznacznikiem luksusu i dobrego smaku.

Przed laty były towarem deficytowym dostępnym tylko dla wybranych. Obecnie fotele z podnóżkiem trafiają do wielu salonów, sypialni czy biur. Doskonale wyglądają w zestawie ze stolikami z PRL czy meblościankami. Mogą być także elementem kontrastowym w nowoczesnym lub minimalistycznym wnętrzu, stanowić najbardziej wyrazisty akcent ich aranżacji.

Wszystkie fotele z PRL-u dostępne w naszej ofercie są oryginalne. Dokładnie opisaliśmy każdy z nich – możesz poznać projektantów, producentów, wykorzystane materiały i zakres renowacji. Nasze meble poddaliśmy renowacji z dbałością o wysoką jakość wykonania w każdym detalu. Ewentualne przebarwienia na drewnie bądź nierówności koloru wynikają z ich wieku i są naturalnym znakiem czasu.