Krzesła z PRL

Krzesła z PRL

Kultowe krzesła z PRL – Skoczki, Muszelki, Hałasy oraz inne wzory znowu zdobyły sobie uznanie klientów. Prezentują się dziś doskonale w nowocześnie urządzonych wnętrzach.

Krzesła z lat 50., 60. i 70 w naszej ofercie to wybór najlepszych modeli, które królowały w każdym polskim domu kilka dekad temu. Oszczędne w formie, proste w wykonaniu, zrobione z naturalnych materiałów, ale przede wszystkim nowocześnie zaprojektowane.

Skoczki, Muszelki, Hałasy i inne projekty

Znajdziesz wśród nich słynnego Skoczka z Zamojskiej Fabryki Mebli produkowanego od 1966 r. To model inspirowany kształtem Wielkiej Krokwi – skoczni narciarskiej w Zakopanem.

Zachwycające Muszelki z charakterystycznym otworem w oparciu były wzorem do naśladowania przez kilka dekad. Pierwsze wykonano z giętkiej sklejki, która jako materiał zachwyciła projektantów na początku lat 50. Później popularność zdobyły wersje z obiciem.

Skromne Hałasy były chyba najpopularniejszymi krzesłami tapicerowanymi w okresie PRL. Podbiły rynek lekką konstrukcją, doskonałymi proporcjami i wygodnym, eliptycznym oparciem. Nazwę zawdzięczają nazwisku projektanta.

Te i inne projekty – proste w formie, lecz niezwykle wyraziste w treści, wróciły dzisiaj do polskich salonów, jadalni czy sal konferencyjnych i stały się konkurencją dla nowoczesnych mebli.

Nasza oferta

Jeżeli interesują Cię nie tylko krzesła z PRL, ale także pasujące do nich fotele z lat 50., 60. i 70., sprawdź ofertę naszego sklepu. Znajdziesz w niej meble o modnych wzorach i kolorach, które będą doskonale pasować zarówno do Twojego domu, jak i miejsca pracy.

Wszystkie krzesła z naszej oferty są dokładnie opisane – poznasz historię każdego projektu, opis wykorzystanych materiałów oraz zakres renowacji egzemplarza wystawionego na sprzedaż.