Każdy sezon przynosi nowe rozwiązania, które zachwycają oryginalnością i kuszą możliwością odmiany naszej przestrzeni. W ostatnich miesiącach prawdziwym hitem stały się meble na wysoki połysk. Kojarzone są przede wszystkim z elegancją i perfekcyjnym wyglądem, dlatego nic dziwnego, że grono ich zwolenników stale rośnie. W jakiej aranżacji warto je zastosować? I jakie są zalety takiego rozwiązania?

Połysk w różnym wydaniu

Meble na wysoki połysk dostępne są w wielu stylach, co pozwala wybrać najlepszą dla nas opcję. Jedną z najpopularniejszych propozycji są elementy w kolorze połyskliwej czerni. Takie połączenie nadaje wnętrzu efekt glamoru i sprawia, że aranżacja jest elegancka, a nawet ekskluzywna. Doskonałym pomysłem jest skontrastowanie powierzchni mebli z solidnymi, metalowymi elementami, co pozwoli nam uzyskać zaskakujący, egzotyczny efekt. 

Jeśli jesteśmy fanami bardziej energetycznej opcji, możemy sięgnąć po połysk w różnobarwnym wydaniu. Modne są nieoczywiste połączenia kolorów, które przyciągają wzrok i są podstawą niemal designerskiej stylizacji. Kolejny trend to wykorzystanie srebrnoszarych odcieni, które w połączeniu z wysokim połyskiem pozwalają uzyskać efekt tafli szkła. To rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach, a także w pomieszczeniach, które potrzebują lekkości. Nieco bardziej kobiecą wersją są meble z połyskiem perłowym, które stanowią doskonały początek do tworzenia nieoczywistej kompozycji w naszym domu. Wysoki połysk może zostać zastosowany na niemal każdej powierzchni, od mebli kuchennych, aż po szafkę RTV.

O czym warto pamiętać?

Warto jednak dodać, że chociaż meble na wysoki połysk to absolutny hit, należy dobierać je zgodnie z własnym gustem. Nasz dom to przecież miejsce, w którym chcemy wypocząć i spędzać miłe chwile. Dlatego nie warto dobierać niczego na siłę. Trzeba też uważać, gdyż z elegancji łatwo przejść do przesady, a nawet kiczu. Dlatego dokonując wyboru mebli, warto zwrócić uwagę na elementy takie, jak: metraż pomieszczenia, oświetlenie (zarówno sztuczne, jak i naturalne), styl innych pomieszczeń oraz nasze codzienne przyzwyczajenia. Biorąc pod uwagę te czynniki, możemy być pewni, że meble na wysoki połysk będą doskonale prezentować się w naszym otoczeniu.

Meble na wysoki połysk – zalety

Dlaczego meble na wysoki połysk są obecnie tak popularne? Przede wszystkim dlatego, że to rozwiązanie, które sprawdzi się niezależnie od dostępnej przestrzeni. Połyskliwe elementy doskonale wpasują się zarówno w styl małego mieszkania, powiększając je i dodając lekkości, jak i w potrzeby dużego domu, gdzie dodadzą szczypty nowoczesności. Ich niesamowity blask nadaje efekt głębi i sprawia, że meble te wpasują się w niemal każdą stylistykę. Mogą stanowić zarówno podstawę udanej aranżacji, jak i jej ostateczne dopełnienie. Kolejna zaleta to elegancki, niemal luksusowy wygląd, który jest przy tym korzystny cenowo. Meble są dostępne w przeróżnych kolorach i wzorach, dzięki czemu możemy wybierać spośród wielu opcji.  

Jak dbać o efekt?

Niektórzy twierdzą jednak, że meble na wysoki połysk to propozycja niepraktyczna podczas codziennego stosowania oraz nieprzystosowana do rodzin z dziećmi lub zwierzakami. Czy to prawda? Okazuje się, że przy odpowiedniej dbałości, meble te doskonale sprawdzą się w każdym domu. Wysiłek włożony w ich pielęgnację nie musi być duży. Tak jak w przypadku wszystkich innych, także tradycyjnych, propozycji, podstawą jest przecieranie powierzchni lekko wilgotną szmatką, tak by zniwelować powstający kurz oraz odciski palców. Chodzi więc o standardowe kroki, które musimy wykonywać w przypadku wszystkich elementów, niezależnie od ich połysku.