Z poprzedniego ustroju w Polsce najlepiej pamiętamy długie kolejki, kartki żywnościowe, czy specyficzne umeblowanie i sprzęt w domach i innych miejscach. Po ulicach jeździły również dobrze zapamiętane samochody. We wschodniej części Niemiec i samego Berlina panowała taka sama codzienność i trudy, jak w komunistycznej Polsce. Z pewnością dzięki drugiej części swojego kraju Niemcy zdecydowanie szybciej podniosły się ze skutków tego ustroju, jednak w pamięci wielu osób pozostały charakterystyczne elementy, również takie, które obecnie odpowiednio odnowione mogą być wykorzystane jako ciekawy element aranżacji wnętrza, istotnie je wzbogacając. W Niemczech, a dokładnie w samym Berlinie znajduje się specjalne muzeum poświęcone temu, co pamiętamy z czasów PRLu. Szeroki wachlarz eksponatów i ciekawe ich ułożenie sprawiają, że z pewnością jest to miejsce, które warto zobaczyć jeśli będziemy w mieście. Wspomnienie czasów, gdy ta część miasta i całego kraju nosiła nazwę NRD.

Meble z PRLu

Z pewnością podziwiając wnętrza muzeum dostrzeżemy, że wiele mebli z PRL charakteryzowało się ciekawym minimalizmem, który obecnie jest wyjątkowo popularny. Wykorzystywano surowe materiały, takie jak ponadczasowy metal czy lakierowane drewno, ale pojawiały się również kolory – często bardzo żywe. Takie mebel, np. odpowiednio odnowione krzesło, może się z powodzeniem stać niezwykle stylowym dodatkiem w naszych nowoczesnych wnętrzach. Swoją unikalnością i wyjątkowym stylem z pewnością doda wnętrzu charakteru i sprawi, że będzie ono wyjątkowo przytulne. Warto więc rozejrzeć się po pchlich targach i poszukać specjalisty, który zadba o wyjątkowy wygląd znalezionego, starego mebla.

Eksponaty z minionej epoki

Coraz silniej zaczyna dominować pokolenie, które nie ma pojęcia o tym, co i jak wyglądało w czasach PRL. Owszem zasłyszeliśmy opowieści od rodziców, jednak żyjemy w zupełnie innych czasach. Tymczasem muzeum obrazujące tamten okres może być nie tylko doskonałym źródłem wiedzy historycznej, ale również dużą dozą inspiracji dla artystów wszelkiej maści.