Od lat podczas urządzania wnętrz stawia się na minimalizm i funkcjonalność. Są to bezsprzeczne walory estetyczne. Jednak mogą sprawić, że nasze pomieszczenia stracą niepowtarzalny urok i charakter, a staną się podobne do wielu innych z katalogu. Poszukując oryginalnych rozwiązań, warto zwrócić się ku przeszłości. Szczególnie godne uwagi jest polskie wzornictwo lat 50., 60., i 70 – zachęcamy do przeczytania, gdzie znaleźć meble rodem z PRL-u.

Indywidualizm dzięki PRL-owi

Meble minionej epoki po latach niechęci, a nawet wykluczenia stały się obiektem zainteresowania. Niespodziewanie doceniono ich wzornictwo, które zachwyca wizjonerstwem zwyciężającym upływ czasu. Nie bez znaczenia są jakość i solidność wykonania umożliwiające korzystanie z nich współcześnie po odnowieniu. Przede wszystkim urzeka aura niepowtarzalności i uduchowienia charakterystyczna dla wszystkich przedmiotów retro. Wprowadzenie chociaż jednego elementu do pomieszczenia urządzonego we wciąż modnym minimalistycznym stylu sprawi, że nabierze ono indywidualnego charakteru. Możemy to uczynić poprzez działanie na zasadzie kontrastu albo pozwolić meblowi z PRL-u stać się motywem wiodącym w wystroju naszego wnętrza.

Renowacja dizajnu

W poszukiwaniu mebli z PRL-u możemy odwiedzać strychy, piwnice czy śmietniki, a potem samodzielnie je odnawiać. Potrzeba do tego sporo czasu, miejsca, siły oraz wiedzy. O wiele rozsądniejszym rozwiązaniem jest dokonanie zakupów w sklepie z meblami PRL-u. Znajdziemy tam uratowane od zapomnienia fotele, krzesła czy stoliki. Dzięki wiedzy i determinacji zespołu Meblostanu sprzęty przeznaczone do zniszczenia otrzymały drugie życie. Każdy obiekt potraktowano indywidualnie. Dzięki renowacji usunięto ślady zniszczenia, wzmocniono konstrukcję, wymieniono obicia, ale nie naruszono niepowtarzalnego charakteru przedmiotów. Dokonując zakupu w profesjonalnym sklepie, zyskujemy gwarancję, że otrzymujemy przedmiot autentyczny, pochodzący rzeczywiście z minionej epoki, a nie tylko na niej wzorowany. Dodatkowo możemy porozumieć się z właścicielami sklepu, aby wyszukali dla nas i odnowili mebel, którego potrzebujemy.